Çarşamba , Kasım 13 2019
Home / Genel / Facebook : Mesajları Toplu Şekilde Silme Eklentisi

Facebook : Mesajları Toplu Şekilde Silme Eklentisi

Facebook’ta mesajların tamamını toplu ve hızlı şekilde silmek mümkün. Bildiğiniz üzere Facebook, bir zamanların en fazla kullanılan sosyal medya platformlarından bir tanesiydi. Yıllar geçtikçe, diğer sosyal mecralar ortaya çıktıkça popülerliği azaldı ama tamamen ortadan kalkmadı. Hala insanların fazlaca kullandığı platformlardan bir tanesi. Eğer sizler de bu platformu yıllardan beri kullanıyor ve biriken binlerce mesajınızı kolay şekilde temizlemek istiyorsanız doğru yerdesiniz.

Sizlerle paylaşacağımız bu eklenti sayesinde mesajlarınızın tamamını saniyeler içerisinde, uğraşmadan temizleyebileceksiniz. Öncelikle ihtiyacınız olan şey Chrome tarayıcısı. Eklentimizi çalıştırmak, mesajları toplu şekilde temizlemek için bu tarayıcıya ihtiyacımız var. Eğer bilgisayarınızda kurulu değilse bu tarayıcıyı bilgisayarınıza kurmalısınız.

Daha sonra Message Cleaner adlı eklentiyi indirmeniz gerekiyor. Bu eklentiyi indirip tarayıcınıza ekledikten sonra tarayıcınızı kapatıp yeniden açın. Ardından tüm çerezleri temizleyin. Çerezleri temizlememek bazen eklentinin düzgün çalışmasını engelleyebiliyor. Ya da temizlik esnasında bilgisayarınızda hantallığa yol açabiliyor.

Tarayıcınızı açtıktan sonra Facebook’a giriş yaparak mesajlar kısmına giriş yapın. Mesajlarınızı açtıktan sonra eklentiye tıklayın ve eklentiyi çalıştırın. Bu aşamadan sonra sizin yapmanız gereken bir şey kalmıyor. Mesaj silme işlemi başladı. Bilgisayarınızın hızına göre işlemin süresi değişebiliyor. O sebeple bu işlem gerçekleştirilirken başka bir uygulama yada sekme açmamanızı tavsiye ediyorum. İşlem kısa bir süre sonra tamamlanacak, mesaj kutunuz da tertemiz olacak.

Eğer eklentiyle ilgili sorun, soru ve görüşleriniz var ise yorum yazarak bizlere iletebilirsiniz.

About radmin

13 Kasım 1993, İstanbul doğumluyum. İstanbul Üniversitesi – İletişim Fakültesinden mezun olduktan sonra askerlik görevimi de tamamladım. Şu anda SEO, Dijital Pazarlama ve Reklamcılık sektörüyle ilgili çalışmalar yapıyorum. Ayrıca Türkiye Futbol Federasyonu bünyesinde hakemlik yapıyorum.

Check Also

Devlet Üniversitesi ve Özel Üniversite Arasındaki Farklar

Devlet Üniversitesinde okuyan birisi olarak bu yazımda devlet üniversitesinde okumak ile özel üniversitede okumak arasındaki …